Zájazdy

Miesto kde spoznáte historické pamiatky.


EGYPT

Ponorte sa do tajuplného sveta faraónov, dávnej histórie, neopakovateľného podmorského sveta a zároveň zažite luxus egyptských rezortov. Egypt možno označiť za „bránu Afriky“ či „kolísku civilizácie“. Vďaka svojej rozmanitosti si tu každý nájde to, prečo na túto krajinu nezabudne. Vďaka profesionálnym službám delegáta CK HappyTravel.sk žijúceho priamo v Hurghade, spoznáte historické pamiatky nevyčísliteľnej hodnoty, nádherný podmorský svet, horúcu Saharu a nekonečné piesočnaté pláže.

Egypt patrí k prvotriednym a najvyhľadávanejším svetovým turistickým destináciám. Zo severu ho objíma Stredozemné more, z východu Červené more, zo západu hraničí s Líbyou a z juhu so Sudánom. Je domovom prastarých a pozoruhodných civilizácií, ktorých pozostatky dodnes tvoria hlavné kultúrne dedičstvo a turistické lákadlá chránené svetovou organizáciou UNESCO. Z obdobia staroveku sú najvýznamnejšie pyramídy v Gíze, Údolie kráľov, chrámy v Karnaku a Luxore, chrám v Abú Simbel alebo mysteriózna Sfinga. Z obdobia stredoveku Vás upútajú všadeprítomné mešity s majestátnymi minaretmi.

Egypt je jedným z najľudnatejších afrických štátov. Väčšina obyvateľov žije pozdĺž Nílu, najdlhšej rieky sveta, ktorá delí túto oblasť na západnú časť tvorenú Líbyjskou púšťou a východnú časť, kde leží Arabská púšť. Hlavným mestom je Káhira, mesto plné kontrastov, kde nájdete moderné budovy prelínajúce sa s hlinenými domami, po cestách premávajúce luxusné autá, ale aj oslie povozy. Egyptské podnebie možno charakterizovať veľmi jednoducho, je horúce a suché. V letných mesiacoch sa denné teploty pohybujú medzi 35 - 40 °C, v zimných medzi 24 - 28 °C.  

Možnosť kúpania sa v mori je prakticky celoročná. Veľkou raritou je zažiť v Egypte dážď. Dôležitým faktorom, určujúcim celkovú spokojnosť s dovolenkou v Egypte, je schopnosť tolerovať odlišnú mentalitu Egypťanov. Niekedy až prílišná dotieravosť domácich voči turistom môže pôsobiť nepríjemne, patrí však k miestnemu koloritu a nie je myslená zle. Za drobné služby sú obyvatelia zvyknutí dostávať tzv. „bakšiš“, ktorý pýtajú od turistov takmer všade a veľakrát predstavuje ich hlavný zdroj príjmu. Ak ste milovníkom potápania a spoznávania podmorskej fauny a flóry, tak skutočný podmorský raj nájdete práve tu. Nechajte sa teda zlákať a vyskúšajte, ako chutí Afrika na arabský spôsob. Turecko

Turecko vyvoláva medzi turistami zo Slovenska stále obdiv a dojem exotiky. Nie je sa čomu čudovať, keďže jeho kultúra, história, ale aj spôsob života jeho obyvateľov sú skutočne odlišné od tej našej. Práve preto láka Turecko každý rok mnoho ľudí, ktorí prichádzajú okrem oddychu spoznať túto krásnu krajinu.

Návštevníci Turecka sú obyčajne dovolenkári, ktorých základným cieľom je stráviť v Turecku krásnu dovolenku a pekných pár dní oddychu. Na dovolenkárov čaká v Turecku mnoho letovísk, ktorých príjem je závislý hlavne od cestovného ruchu. Práve preto sú letoviská ako Alanya, Marmaris alebo Antalya špičkovo vybavené a ponúkajú turistom luxus tej najvyššej úrovne.

Do Turecka sa dá cestovať aj inak ako k moru. Turecko totižto má mnoho prekrásnych miest, ktoré dýchajú minulosťou Turecka a ktoré ju veľmi radi priblížia každému návštevníkovi, ktorí má záujem ju spoznať. K takýmto mestám nepochybne patrí Istanbul. Najväčšie mesto Turecka ponúka turistom možnosť spoznať Turecko dokonale. Keďže ide o veľkomesto, dá sa v ňom stráviť mnoho dní bez toho, aby sa človek zastavil alebo nudil. Historickým miestom, ktoré sa v Turecku oplatí vidieť je nepochybne aj Perge, kde turisti uvidia zvyšky starovekej tržnice, rímske kúpele alebo antickú telocvičňu.

Ak teda radi spoznávate exotické krajiny aj inak ako na pláži, vyberte si v Turecku nejaké miesto, ktoré vám otvorí bránu do minulosti tejto prekrásnej krajiny, ktorá zasiahla do dejín mnohých iných štátov.


MAROKO

Oficiálny názov Marocké kráľovstvo, je štát nachádzajúci sa na severe Afriky. V krajine žije približne 32 miliónov obyvateľov. Pod správu Maroka patrí aj anektované územie Západnej Sahary. Pobrežie krajiny leží na okraji Atlantického oceánu a na severe prechádza cez Gibraltársky prieliv do Stredozemného mora. Na juhu krajiny v blízkosti alžírskych hraníc sú rozsiahle duny z piesku a kameňov. Niektoré pieskové duny môžu dosahovať výšku až 200 m. Africká krajina, ktorej dlhé pláže sú tvorené červeným pieskom si určite zamilujete. Krajina je ovplyvnená najmä pohorím Atlas, púšťou Sahara a Atlantickým pobrežím. Nachádza sa na severozápadnom pobreží Afriky. Maroko už nie je neznámou krajinou ani pre nás. Je to krajina, kde sa islamská kultúra zmiešala s berberskými tradíciami. Prepychové sultánske stavby sa tu nevyznačujú orientálnym slohom, ale slohom hispánsko-maurským. Islam a korán sú tu vždy na prvom mieste. Obyvateľstvo tohto štátu tvoria Arabi, ale aj Berberi, Haratínovia a samozrejme ľudia púšte, nazývaní Tuaregovia. Tradícia a moderný pohľad na svet sú v tejto krajine obdivuhodne vyvážené, lebo Maroko sa vôbec nestavia k pokroku nepriateľsky. Je to jedna z najliberálnejších islamských krajín, ktorá nestratila svoju arabsko-islamskú identituKAPVERDY

Kapverdské ostrovy - skrytý poklad v Atlantickom oceáne pozostáva z 9 väčších a 5 malých ostrovov západne od Afriky. Vďaka zemepisnej polohe sú ostrovy ideálnym miestom oddychu pri celoročne teplom mori (na rozdiel od Kanárskych ostrovov). Ostrovy ponúkajú prírodu len málo dotknutú modernou civilizáciou. Fascinujúci podmorský svet, nekončiace pláže s nádherným bielym pieskom, príjemná atmosféra a kvalitné hotelové rezorty sú zárukou dokonalého oddychu. Heslom ostrovov je „ŽIADEN STRES“. Všetko sa deje v pokoji, s cieľom maximálne uspokojiť zahraničných návštevníkov. Pre prívetivých vyšportovaných domorodcov a bronzovohnedé atraktívne Kreolky je typický široký úprimný úsmev a veselá nálada v rytme afro-latino, ktorá vyplýva z ich pôvodu a geografickej polohy Kapverdov - necelé 3 hodiny letu do Brazílie. 


MALLORKA

Najväčší ostrov zo 151 ostrovov Baleárskeho súostrovia, patriaci Španielsku. Predstavuje kombináciu krásnych pláží a horských masívov vo vnútrozemí. Osídlenie sa datuje od doby 5 tis. rokov pred n. l. , obývali ho rôzne národy z oblasti Stredozemného mora. Za čias Veľkého Ríma bola Malorka považovaná za jedno z najdôležitejších hospodárskych centier, predovšetkým vďaka výrobe vína a olív. Je bohatá na architektonické pamiatky. Najstaršie stavby pochádzajú z čias talayotskej kultúry, ale aj z obdobia nadvlády Rimanov. Novodobá história sa tu tvorila pomerne zaujímavo vďaka slávnym osobnostiam, ktoré tu trávili svoje voľné chvíle. Svoj domov tu na dlhé roky našiel anglický spisovateľ G. B. Shaw. V roku 1837 prišli prví návštevníci, medzi ktorých patril aj Fridrich Chopen a George Sandová, ktorým učarovala nádherná Valldemossa. Ostrov zbožňovala aj známa spisovateľka Agatha Christie, cisárovná Sisi, princezná Diana a mnoho ďalších svetových osobností. 

Nie nadarmo je Malorka prezývaná ako ,,kráľovná“ európskej turistiky. Ak vyhľadávate dlhé piesočnaté pláže, búrlivý nočný život, či potulky po historických pamiatkach, potom sú pre Vás ideálnym miestom letoviská v blízkosti hlavného mesta Palma de Mallorca. Ak Vás ale priťahuje pravý opak, v tom prípade si vyberte niektoré letovisko na východnom pobreží s množstvom romantických zátok, uprostred píniových hájov, ďaleko od mestského ruchu. Nočný život je zastúpený pestrým výberom diskoték, barov, podnikov alebo klubov. Pre milovníkov športu a zábavy sú k dispozícii vodné parky, delfinárium, vodné skútre lyže a windsurfing. Okrem vodných športov je tu široká ponuka rozličných športových aktivít, ako napr.: cestná a horská cyklistika, tenis, golf (13 golfových ihrísk). Zdravá stredomorská klíma, chutná