Anglicko

Miesto kde spoznáte historické pamiatky.


Miesta do ktorých cestujeme

Image

Chatham

Chatham je jedným z miest Medway, ktoré sa nachádzajú v jednotke Medway v Severnom Kente, v juhovýchodnom Anglicku. Chatham Dockyard zatvorené v roku 1984, ale hlavné námorné stavby zostávajú v centre pozornosti pre rozvíjajúci sa turistický priemysel. Po uzatvorení sa časť lokality stala komerčným prístavom, ďalšie časti boli prestavané pre obchodné a rezidenčné využitie a časť sa stala múzeom Chatham Historic Dockyard, v ktorom je ponorka HMS Ocelot medzi mnohými ďalšími atrakciami.

Image

Dover

Dover je mesto a hlavný trajektový prístav v domovskom kraji Kent v juhovýchodnej Anglicku. Je obrátená na Francúzsko cez úzku oblasť Dover, najužšiu časť Lamanšského prielivu a leží juhovýchodne od Canterbury; východne od Kentovho mestského mestečka Maidstone; a severovýchodne pozdĺž pobrežia od Dungeness a Hastings. Mesto je správnym centrom okresu Dover a domovom prístavu Dover Calais cez prístav Dover. Okolité kriedové útesy sú známe ako Biele útesy Doveru.

Image

Londýn

Londýn je hlavné a najväčšie mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva. Je to tiež najväčšie mesto a metropolitná zóna v Európe. Leží na juhovýchode krajiny pri ústí rieky Temža. V súčasnosti je pre svoju polohu a politické podmienky najvýznamnejším finančným centrom na celom svete. Produkuje 17% HDP Spojeného kráľovstva. Londýn je spoločne s mestami New York, Tokio a Paríž označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta. Londýn je domovom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, ako aj nadnárodných spoločností a organizácií. Nachádza sa v ňom veľa dôležitých inštitúcií a kultúrnych ustanovizní, vrátane celosvetovo známych divadiel, múzeí, koncertných siení, palácov a ďalších.

Poplatky za batožinu

Cestujúci môže prepravovať jednu príručnú batožinu bezplatne. Príručná batožina, ktorá presahujú rozmery 20x30x50 cm /pripúšťa sa presahovanie v jednom rozmere o 10 cm/ sa považujú za cestovnú batožinu a podliehajú tarifnému poplatku. Cestujúci má právo vziať so sebou ako cestovnú batožinu: veci, ktoré vzhľadom na ich objem, úpravu, dĺžku alebo váhu možno rýchlo a bez ťažkostí naložiť do batožinového priestoru alebo na poličky pre batožiny vo vozidle.

Príručná batožina / max. 20 x 30 x 50 cm / sa prepravuje bezplatne do 5 kg.

Prvá batožina v úložnom priestore v autobuse sa prepravuje za poplatok 5,00 EUR / 5,00 GBP, ktorých rozmery nepresahujú 25 x 60 x 80 cm a 25 kg.

Nadrozmerná batožina / viac ako 25x60x80 cm / alebo ťažšia ako 25 kg je spoplatnená sumou 10,00 EUR / 10,00 GBP.

Druhú a ďalšiu batožinu príjme dopravca na prepravu len za podmienok, ak v batožinovom priestore je dostatok voľného miesta na jej uloženie, po nástupe všetkých cestujúcich, za poplatok 10,00 EUR / 10,00 GBP.

Dopravca si vyhradzuje právo na  zmenu poplatkov za batožinu.

Preprava živých zvierat nie je dovolená.


Storno podmienky

Storno podmienky: 

Poplatok za stornovanie cestovného lístka: 

- viac ako 24 hodín do odchodu z východzej zastávky 25 % storno poplatok, 

- menej ako 24 hodín do odchodu z východzej zastávky  50% storno poplatok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky 100% storno poplatok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky nie je možné stornovať cestovný lístok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky nie je povolená zmena cestovného lístka Cestovné a akciové lístky

Dopravca má právo vyhlásiť zľavy v rámci  spoločenských akcií, a tiež sezónne príplatky a úpravu prevádzky počas  štátnych sviatkov.

Cestovné lístky je možné  zakúpiť si prostredníctvom on-line predaja na našej internetovej stránke  www.interbus.sk alebo agentúr na Slovensku.

Cestovný lístok nie je prenosný na inú osobu.

Akciové lístky a lístky na mimoriadne spoje nie je možné zmeniť ani stornovať.WIFI pripojenie

SPRÍJEMNITE SI CESTOVANIE S WIFI PRIPOJENÍM

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wifi logo


Dôležité upozornenie pre cestujúcich

Dôležité upozornenie pre cestujúcich: Pre deti mladšie ako 3 roky  odporúčame mať so sebou vhodné detské zadržiavacie zariadenia (detská sedačka, event. podsedák).

Zadržiavacie zariadenie nie je bežnou a povinnou súčasťou vybavenia autobusu.

Prosíme cestujúcich, aby pri nástupe do autobusu mali pripravený  k   nahliadnutiu platný cestovný doklad /občiansky preukaz ID alebo   cestovný  pas/.

Povolenie k pobytu, kópie dokladov a pod. nie sú cestovnými   dokladmi.  Klientom bez platných cestovných dokladov nebude povolená   preprava.


PODMIENKY PRI VSTUPE DO ANGLICKA

Podmienky vstupu do krajiny

Spojené  kráľovstvo neobmedzuje možnosti vstupu občanov SR na svoje územie,  platia doterajšie všeobecné pravidlá pre vstup (preukázanie sa platným  občianskym preukazom alebo pasom).  Aj naďalej odporúčame cestovať do  Spojeného kráľovstva iba v nevyhnutných prípadoch.

Cestujúci prichádzajúci z všetkých krajín sa musia pri príchode preukázať negatívnym PCR alebo antigénovým testom na ochorenie COVID-19.

Odporúčame pred cestou kontaktovať svojho prepravcu a overiť si aktuálne prepravné podmienky. Otestovať sa môžete dať najskôr 3 dni pred plánovanou cestou. Napríklad,  ak cestujete v piatok, môžete sa dať otestovať v utorok, stredu alebo  vo štvrtok. Je potrebné preukázať originál testu s výsledkom v  anglickom, francúzskom alebo španielskom jazyku. Preklad nebude  akceptovaný. Od tejto povinnosti sú oslobodené deti do 11 rokov. Pokiaľ sa výsledkom testu nepreukážete, môžete byť vylúčený z prepravy, vstup na palubu vám bude zamietnutý.

Všetci cestujúci prichádzajúci do Spojeného kráľovstva sú povinní absolvovať 10-dňovú karanténu. 

Od 17. mája 2021 vstúpilo do platnosti nariadenie britskej vlády,  ktoré sa týka krajín rozdelených podľa semaforu (Red, Amber, Green).  Slovensko patrí do oranžovej skupiny (Amber). Podľa nového nariadenia sa  budú musieť cestujúci prichádzajúci do Anglicka aj naďalej preukazovať  negatívnym covid testom. Po príchode sa budú musieť izolovať doma po  dobu 10 dní. Taktiež budú musieť absolvovať PCR test na 2. a 8. deň.  Novinkou je, že karanténu si budú môcť skrátiť tak, že po ukončení 5 dňa absolvujú covid test u privátneho poskytovateľa. Negatívny výsledok znamená možnosť okamžitého ukončenia karantény.

Povinnosť absolvovať covid test pre príchodom do Anglicka

Zoznam súkromných laboratórií poskytujúcich testovanie na COVID-19 v Spojenom kráľovstve

Kompletný zoznam výnimiek z povinnej karantény

Povinná registrácia pred príchodom do Spojeného kráľovstva

Platí povinnosť pre každého cestujúceho prichádzajúceho do Spojeného kráľovstva registrovať sa online a vyplniť tzv. passenger locator form.

Registrácia je možná 48 hodín pred plánovaným príchodom do krajiny.

Každá osoba, ktorá pricestovala z krajiny nachádzajúcej sa na červenom zozname počas posledných 10 dní, je povinná uskutočniť rezerváciu v jednom z hotelov vyčlenených pre 10-dňovú karanténu.

Slovensko sa nachádza na oranžovom zozname (Amber list),  to znamená že pred príchodom na britské územie sú cestujúci povinní  objednať si cez rezervačnú platformu britskej vlády sadu domácich testov  na COVID-19 a dodržať 10-dňovú domácu karanténu.

Objednávka sady domácich testov na COVID-19

Tranzit cez Francúzsko zo Spojeného kráľovstva – opatrenie francúzskej vlády voči šíreniu tzv. indického variantu COVID-19 

Vo Francúzsku platí opatrenie na základe ktorého musia všetci cestujúci, aj osoby mladšie ako 11 rokov, prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva a tranzitujúci cez Francúzsko predložiť pri vstupe do krajiny negatívny výsledok PCR alebo antigénneho testu. Oba testy nesmú byť staršie než 48 hodín.POKYNY PRE CESTUJÚCICH

Cestujúci je povinný pred nástupom do autobusu do Spojeného kráľovstva preukázať sa:       

 • negatívnym antigénovým alebo PCR test na COVID-19 v anglickom jazyku nie starší ako 48 hodín pred nástupom do autobusu.  

 • Zakúpiť si testovací balíček (na 2. a 8. deň po  príchode) na COVID-19. Kód ktorý obdržíte pri zakúpení tohto balíčka,  použijete pri vypĺňaní formulára na vstup do UK.      

 • Registrovať sa deň pred odchodom na stránke a vyplniť tzv. passenger locator form,   https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk.   

 • Ak cestujúci nesplní všetky podmienky a bude mu chýbať akýkoľvek so spomenutých dokladov, nebude mu umožnený nástup do autobusu a nebudú mať nárok na vrátenie cestovného.            

Cestujúci je povinný pred nástupom do autobusu na Slovensko preukázať sa:         

 • negatívnym antigénovým alebo PCR test na COVID-19 v anglickom jazyku nie starší ako 48 hodín pred nástupom do autobusu.

 • Registrovať sa vopred na stránke a vyplniť tzv. formulár ehranica, https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk.   

 • Ak cestujúci nesplní všetky podmienky a bude mu chýbať  akýkoľvek so spomenutých dokladov, nebude mu umožnený nástup do autobusu  a nebudú mať nárok na vrátenie cestovného

            

Cestujúci je povinný dodržiavať tieto preventívne opatrenia pri cestovaní :

 • Vstup do autobusu je povolený len s rúškom

 • Pred  nástupom do autobusu je každý cestujúci povinný použiť dezinfekčný  prostriedok určený na povinnú dezinfekciu rúk a dodržiavať bezpečnostné  rozostupy

 • Na palube autobusu je zakázané používať toaletu

 • Na palube autobusu je zakázané počas cesty podávať  akékoľvek nápoje

 • Z  bezpečnostných dôvodov je cestujúci povinný mať  zakúpený cestovný  lístok vopred, platba v hotovosti priamo u vodiča nebude možná.

UPOZORNENIE  : V prípade, že cestujúci odmietne akceptovať, alebo nebude dodržiavať  tieto opatrenia a pokyny vodiča autobusu, spoločnosť ma právo vylúčiť cestujúceho z prepravy bez nároku na vrátenie cestovného.


Registrácia pred vstupom do krajín

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Slovenskej republiky.

https://korona.gov.sk/ehranica/#

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Veľkej Británie

https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk.

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Belgicka.

Elektronický formulár pre vstup do Belgicka, ak ste držiteľom mobilného telefónu

Elektronický formulár pre vstup do Belgicka, ak nie ste držiteľom mobilného telefónu  

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Francúzska.

https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage