Anglicko

Miesto kde spoznáte historické pamiatky.


Miesta do ktorých cestujeme

Image

Chatham

Chatham je jedným z miest Medway, ktoré sa nachádzajú v jednotke Medway v Severnom Kente, v juhovýchodnom Anglicku. Chatham Dockyard zatvorené v roku 1984, ale hlavné námorné stavby zostávajú v centre pozornosti pre rozvíjajúci sa turistický priemysel. Po uzatvorení sa časť lokality stala komerčným prístavom, ďalšie časti boli prestavané pre obchodné a rezidenčné využitie a časť sa stala múzeom Chatham Historic Dockyard, v ktorom je ponorka HMS Ocelot medzi mnohými ďalšími atrakciami.

Image

Dover

Dover je mesto a hlavný trajektový prístav v domovskom kraji Kent v juhovýchodnej Anglicku. Je obrátená na Francúzsko cez úzku oblasť Dover, najužšiu časť Lamanšského prielivu a leží juhovýchodne od Canterbury; východne od Kentovho mestského mestečka Maidstone; a severovýchodne pozdĺž pobrežia od Dungeness a Hastings. Mesto je správnym centrom okresu Dover a domovom prístavu Dover Calais cez prístav Dover. Okolité kriedové útesy sú známe ako Biele útesy Doveru.

Image

Londýn

Londýn je hlavné a najväčšie mesto Anglicka a Spojeného kráľovstva. Je to tiež najväčšie mesto a metropolitná zóna v Európe. Leží na juhovýchode krajiny pri ústí rieky Temža. V súčasnosti je pre svoju polohu a politické podmienky najvýznamnejším finančným centrom na celom svete. Produkuje 17% HDP Spojeného kráľovstva. Londýn je spoločne s mestami New York, Tokio a Paríž označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta. Londýn je domovom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, ako aj nadnárodných spoločností a organizácií. Nachádza sa v ňom veľa dôležitých inštitúcií a kultúrnych ustanovizní, vrátane celosvetovo známych divadiel, múzeí, koncertných siení, palácov a ďalších.

Poplatky za batožinu

Cestujúci môže prepravovať jednu príručnú batožinu bezplatne. Príručná batožina, ktorá presahujú rozmery 20x30x50 cm /pripúšťa sa presahovanie v jednom rozmere o 10 cm/ sa považujú za cestovnú batožinu a podliehajú tarifnému poplatku. Cestujúci má právo vziať so sebou ako cestovnú batožinu: veci, ktoré vzhľadom na ich objem, úpravu, dĺžku alebo váhu možno rýchlo a bez ťažkostí naložiť do batožinového priestoru alebo na poličky pre batožiny vo vozidle.

Príručná batožina / max. 20 x 30 x 50 cm / sa prepravuje bezplatne do 5 kg.

Prvá batožina v úložnom priestore v autobuse sa prepravuje za poplatok 5,00 EUR / 5,00 GBP, ktorých rozmery nepresahujú 25 x 60 x 80 cm a 25 kg.

Nadrozmerná batožina / viac ako 25x60x80 cm / alebo ťažšia ako 25 kg je spoplatnená sumou 10,00 EUR / 10,00 GBP.

Druhú a ďalšiu batožinu príjme dopravca na prepravu len za podmienok, ak v batožinovom priestore je dostatok voľného miesta na jej uloženie, po nástupe všetkých cestujúcich, za poplatok 10,00 EUR / 10,00 GBP.

Dopravca si vyhradzuje právo na  zmenu poplatkov za batožinu.

Preprava živých zvierat nie je dovolená.


Priamy spoj bez prestupu

 • Gent
 • Brussel
 • Dover
 • Chatham
 • Londýn
 • Peterborough
 • Leicester
 • Derby
 • Birmingham
 • Sheffield
 • Rotherham
 • Bradford


Storno podmienky

Storno podmienky: 

Poplatok za stornovanie cestovného lístka: 

- viac ako 24 hodín do odchodu z východzej zastávky 25 % storno poplatok, 

- menej ako 24 hodín do odchodu z východzej zastávky  50% storno poplatok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky 100% storno poplatok

- menej ako 12 hodín nie je možné stornovať cestovný lístok

- menej ako 12 hodín nie je povolená zmena cestovného lístka Cestovné a akciové lístky

Cestovný lístok nie je prenosný na inú osobu.

Akciové lístky a lístky na mimoriadne spoje nie je možné zmeniť ani stornovať.Oznam

Dopravca má právo vyhlásiť zľavy v rámci spoločenských akcií, a tiež sezónne príplatky a úpravu prevádzky počas štátnych sviatkov.

Cestovné lístky je možné zakúpiť si prostredníctvom on-line predaja na našej internetovej stránke www.interbus.sk alebo agentúr na Slovensku.


WIFI pripojenie

SPRÍJEMNITE SI CESTOVANIE S WIFI PRIPOJENÍM

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wifi logo


Dôležité upozornenie pre cestujúcich

Dôležité upozornenie pre cestujúcich: Pre deti mladšie ako 3 roky   odporučáme mať so sebou vhodné detské zadržiavacie zariadenia (detská   sedačka, event. podsedák).

Zadržiavacie zariadenie nie je bežnou a povinnou súčasťou vybavenia autobusu.

Prosíme cestujúcich, aby pri nástupe do autobusu mali pripravený  k   nahliadnutiu platný cestovný doklad /občiansky preukaz ID alebo   cestovný  pas/.

Povolenie k pobytu, kópie dokladov a pod. nie sú cestovnými   dokladmi.  Klientom bez platných cestovných dokladov nebude povolená   preprava.


Cestovný poriadok