Rím De Luxe

Paríž KLASIK  

Island - královstvo gejzírov

Andalúzia s pobytom pri mori PLUS

Istanbul De Luxe

Jordánsko a jeho skvosty De Luxe      

      

    

Rím De Luxe

 Program:

 1.deň » odlet z Viedne do Ríma, transfer autobusom do centra mesta. Prehliadka začne v jedinečnej pápežskej Bazilike Santa Maria Maggiore a bude pokračovať v Lateránskej Bazilike sv. Jána. Odchod na ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2.deň » raňajky v hoteli, transfer autobusom na prehliadku Vatikánu s návštevou nádhernej Baziliky sv. Petra, popoludní nasleduje panoramatický okruh po Ríme (Circus Maximus, Kapitol, Konštantínov víťazný oblúk, Bazilika sv. Pavla za hradbami, opátstvo Tre Fontane). Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň » raňajky, celodenná prehliadka Ríma s miestnym sprievodcom, kde návštívite katakomby sv. Kalixta, ležiace pozdĺž Via Appia. Následne prehliadka Vatikánskych múzeí a svetoznámej Sixtínskej kaplnky s freskami od Michelangela, transfer autobusom do hotela, večera a nocľah.

4.deň » raňajky, transfer na prehliadku Baziliky sv. Klementa, kde sú uložené relikvie sv. Cyrila. Počas pešej prehliadky centra mesta s miestnym sprievodcom vás uchvátia najznámejšie pamiatky antického Ríma: Koloseum a Forum Romanum. Budete pokračovať na Benátske námestie, uvidíte Pantheon a zastavíte sa pri údajne najkrajšej rímskej fontáne Fontana di Trevi. Prejdete na Španielske námestie so Španielskymi schodmi a tiež si pozriete námestie Piazza Navona. V závislosti od letových časov individuálne voľno a transfer autobusom na letisko, odlet z Ríma do Viedne.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň - Rím a späť.

Ubytovanie:

 3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre Ríma.

Stravovanie:

 3 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Ostatné:

 doprava po Ríme klimatizovaným autobusom, prehliadky so slovensky alebo česky hovoriacim miestnym sprievodcom, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os., City tax v Ríme 4 - 7 € /os./noc (výška závisí od konkrétneho hotela a jeho kategórie, platí sa priamo v hoteli).

Priplatky:

 za jednolôžkovú izbu 120 €, Balíček vstupov 95 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 25 €/os.

Dôležitá informácia » Zájazd typu De Luxe je komfortný. V cene zájazdu sú zahrnuté prehliadky s miestnym talianskym sprievodcom a polpenzia. Pre hladký priebeh zájazdu odporúčame zakúpenie Balíčka vstupov. Vstupy sú v tomto zájazde rezervované na presný čas (bez nutnosti čakania v radoch na lístky) čo výrazne šetrí čas.

Paríž KLASIK

Program:

 1. deň » odlet z Viedne do Paríža, transfer do hotela, presun na Trocadero, pešia prehliadka centra (Eiffelova veža nad Champs de Mars, Champs – Elysées, Víťazný oblúk, Place de la Concorde, egyptský obelisk, atď.), prechádzka po nábreží Seiny, návrat do hotela, nocľah.

2. deň » raňajky, presun do štvrte Pigalle s kabaretom Moulin Rouge, výstup na vrch Montmartre, námestie umelcov Place du Tertre, návšteva Baziliky Sacré Coeur. Popoludní odchod na prehliadku impozantného kráľovského zámku a nádherných záhrad vo Versailles, návrat do hotela a nocľah.

3. deň » raňajky, prehliadka na ostrove Ile du Cité (katedrála Notre Dame, kaplnka Saint Chapelle, väznica Conciergerie) a cez najstarší kamenný most Pont Neuf a po nábreží Seiny na návštevu múzea Louvre (najnavštevovanejšie múzeum sveta, vstupenky treba rezervovať najneskôr 60 dní pre odletom). V prípade záujmu možnosť návštevy Invalidovne s Vojenským múzeom a hrobkou Napoleona I., alebo možnosť plavby po Seine. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň » raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne, prípadne prehliadka Latinskej štvrte a paláca Luxembourg.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň - Paríž a späť.

Ubytovanie:

 3 x v izbách so sprchou a WC v 2*/3* hoteli v širšom centre Paríža.

Stravovanie:

 3 x kontinentálne raňajky.

Ostatné:

 transfer v Paríži letisko - hotel a späť, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK počas zájazdu, program podľa popisu bez vstupov a lístkov na MHD a metro, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpeč. a serv. poplatky 195 €/os., City tax Paríž 3 €/os./noc.

Nepovinné príplatky:

 za 1/1 izbu 180 €, vstup Galéria Louvre 17 €/os., palác Versailles 27 €/os., ostatné vstupy cca 60 €/os., plavba po Seine 15 €/os., transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 25 €/os.

Island - královstvo gejzírov

Program:

1.deň » večer odlet z Viedne na letisko Keflavík na Islande, transfer na ubytovanie a nocľah.

2.deň » raňajky, cestou po južnom pobreží v diaľke uvidíme vrchol sopky Hekla. Pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do tretice urobíme vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skóga až ku 60 metrovému vodopádu Skógafoss. Na juhu ostrova navštívime čiernu pláž pri mestečku Vík a uvidíme splaz ľadovca Sólheimajökull. Ubytovanie a nocľah v okolí mestečka Kirkjubæjarklaustur.

3.deň » raňajky, výlet do kráľovstva ľadu začne v ľadovcovej lagúne Jökulsárión. Aby zážitok z ľadových krýh, ľadovca a jazera bol čo najpôsobivejší, zahrnuli sme do ceny jazdu po jazere obojživelným člnom. Cestou späť prejdeme národný park Skaftafell a urobíme si vychádzku k vodopádu Svartifoss s pozadím čiernych čadičových stĺpov. Ubytovanie na 3 noci v meste Selfoss, nocľah.

4.deň » raňajky, dnes je na programe návšteva „zlatého trojuholníka“: sídlo biskupstva v Skálholt, oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur (každých 5 minút vyvrhuje do výšky 20 m horúcu vodu) a krásny vodopád Gullfoss, kde voda padá až do hĺbky 32 m. Zastavíme sa aj v NP Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska. Návrat na ubytovanie, nocľah.

5.deň » raňajky, prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik (radnica, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan). V prípade priaznivých podmienok možnosť zúčastniť sa plavby za veľrybami, návrat do hotela a nocľah.

6.deň » raňajky, dnes absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a navštívime čerstvé lávové pole z erupcie v roku 2021. Popoludní kúpanie v termále Modrá lagúna (vstup je nutné objednať pri prihlásení na zájazd), resp. individuálne voľno, nocľah pri letisku.

7.deň » raňajky a následne odlet do Viedne.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň – Keflavík a späť.

Ubytovanie:

6 x v izbách s príslušenstvom (sprcha, WC) v turistickom hoteli, resp. v chatkách.

Stravovanie:

 6 x raňajky.

Ostatné:

 doprava na Islande autobusom alebo mikrobusom podľa programu, plavba obojživelným člnom po ľadovcovej lagúne, česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os.

Príplatky:

 za 1/1 izbu 180 €, vstupné do termálu Modrá lagúna 80 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), Modrá lagúna pre dieťa do 13 rokov zdarma, 4 x večera o 2 chodoch 160 €/os., transfer Bratislava - Viedeň-Schwechat a späť 25 €/os.

Andalúzia s pobytom pri mori PLUS

Program:

 1. deň » odlet z Viedne do Malagy, transfer do hotela v centrálnej Andalúzii, nocľah.

2. deň » raňajky, celodenný výlet do Sevilly. Pozrieme si kráľovský Alcázar, sídlo maurských emírov, kastílskych a španielskych kráľov a prejdeme sa židovskou štvrťou Santa Cruz s pôvabnými námestíčkami. Budeme obdivovať sevillskú katedrálu s hrobom Krištofa Kolumba. Možnosť výstupu na katedrálnu vežu La Giralda s nádherným výhľadom na celé mesto. Návrat do hotela a nocľah.

3. deň » raňajky, celodenný výlet do Córdoby, križovatky arabskej, židovskej a katolíckej kultúry, a rodiska rímskeho filozofa Senecu. Prejdeme sa po starom moste cez rieku Guadalquivir a navštívime najznámejšiu pamiatku mesta, mešitu La Mezquita (8.st.). Prechádzka uličkami židovského mesta so synagógou. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň » raňajky, odchod na celodenný výlet do Granady, kde uvidíme katedrálu s kráľovskou kaplnkou, v ktorej sú pochovaní španielski katolícki králi Izabela Kastílska a Ferdinand Aragónsky. Uličkami štvrte Albaicín budeme stúpať ku kostolu San Nicolás s úchvatným pohľadom na celý komplex paláca Alhambra s pevnosťou Alcazába, záhradami Generalife a maurskými palácmi. Návšteva tohto veľkolepého komplexu je vrcholom zájazdu (vstup je nutné rezervovať najneskôr 60 dní pred odletom). Návrat do hotela, nocľah.

5. deň » raňajky, celodenný výlet za bielymi dedinkami začneme v mestečku Ronda, kde nás očarí známa býčia aréna s múzeom corridy a aj fantastické výhľady na Rondu a kaňon rieky Tajo. V úchvatnom mestečku Setenil de las Bodegas, (jeho obyvatelia využili skalné steny na stavbu domov) uvidíme kostol Iglesia de la Encarnación, radnicu a jaskyňu San Román. Ubytovanie v hoteli na pobreží Costa del Sol, večera a nocľah.

6.-7. deň » raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera a nocľah. Možnosť fakultatívneho výletu do Malagy, rodiska Pabla Picassa.

8. deň » raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko v Malage a odlet do Viedne.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň – Malaga a späť.

Ubytovanie:

 7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

 7x raňajky a 3 x večere.

Ostatné:

transfery a doprava klimatizovaným autobusom počas programu, služby slovenského alebo českého sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os., City tax (platí sa v hoteloch) vo výške 2-3 €/os./noc.

Priplatky:

 za 1/1 izbu 290 €. Vstup do Alhambry 35 €/os., ostatné vstupy cca 110 €/os., transfer Bratislava- letisko Viedeň a späť 25 €/os.

Istanbul De Luxe

Program:

1. deň » odlet z Viedne resp. z Budapešti do Istanbulu - mesta ležiaceho na dvoch kontinentoch - ktoré spája Európu s Áziou. Transfer autobusom z letiska do centra, ubytovanie v hoteli v širšom centre európskej časti mesta, večera, krátka večerná vychádzka po centre Istanbulu, nocľah.

2. deň » raňajky, celodenná prehliadka najvýznamnejších pamiatok mesta s miestnym sprievodcom počas ktorej navštívite Modrú mešitu, Hipodrom, Egyptský obelisk a zaujme vás i rozľahlá podzemná vodná nádrž Yerebatanská cisterna. Ďalej budete pokračovať prehliadkou paláca Dolmabahce s jedinečnými klenotmi. Návrat do hotela, večera, nocľah.

3. deň » raňajky, celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom. Uvidíte slávny sultánsky palácový komplex Topkapi a jedinečný byzantský chrám Aghia Sophia. Veľmi atraktívnou bude panoramatická plavba loďou (funguje ako MHD) z Európy do Ázie cez Zlatý roh. Na najvyššom bode Istanbulu (Camlica) môžete ochutnať šálku pravého osviežujúceho tureckého čaju a nafotíte si nádherné zábery úchvatnej panorámy Istanbulu. Návrat z Ázie do Európy cez jedinečný Bosporus Bridge, zastávka pri akvadukte rímskeho cisára Valensa a prehliadka Sulejmanovej mešity. Návrat do hotela, večera, nocľah. Možnosť individuálnej prehliadky nočného Istanbulu.

4. deň » raňajky, dnes je na programe návšteva jedinečného Veľkého bazára a tiež Egyptského bazára. V orientálnej atmosfére tu môžete obdivovať ručne tkané koberce, kožené výrobky, šperky, hodváb, cukrovinky, rôzne druhy korenia a iné. To je ideálny záver zájazdu pre kúpu suvenírov, ktoré budú spomienkou na výnimočnú metropolu na dvoch kontinentoch. Transfer na letisko a odlet z Istanbulu do Viedne resp. do Budapešti.

Doprava:

Letecká doprava » Viedeň - Istanbul a späť, resp. Budapešť - Istanbul a späť.

Ubytovanie:

 3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre európskej časti Istanbulu.

Stravovanie:

 3 x polpenzia (raňajky, večere).

Ostatné:

transfer autobusom z letiska do centra Istanbulu a späť, doprava po Istanbule podľa programu klimatizovaným autobusom, všetky prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os.

Príplatky:

za 1/1 izbu 110 €, Balíček vstupov 65 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 25 €/os., transfer z Košíc na letisko Budapešť a späť 85 €/os.

Jordánsko a jeho skvosty De Luxe

Program:

1. deň » odlet z Viedne do Ammánu (hlavné mesto Jordánska), transfer na poldennú prehliadku mesta počas ktorej navštívime citadelu, archeologické múzeum a nádherne zachovaný rímsky amfiteáter. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2. deň » raňajky, presun do lokality Umm Qais neďaleko Genezaretského jazera, kde Ježiš vyhnal zlého ducha z človeka do stáda svíň. Za antického Ríma tu ležalo významné mesto Gadara. Budeme pokračovať do starobylého mesta Jerash (trvalé osídlenie viac než 6500 rokov). V roku 63 pr. Kr. bolo mesto dobyté generálom Pompeiom a stalo sa súčasťou rímskeho Dekapolisu. Jerash bol po stáročia ukrytý v piesku a je skvelou ukážkou rímskeho urbanizmu na Blízkom východe. Budeme obdivovať krásne zachované dláždené ulice, pôvodné chrámy a domy, divadlá, priestranné námestia a kúpele uzatvorené medzi mestskými hradbami. Popoludní si prezrieme hrad Ajloun (12.st.) s výhľadom na údolie rieky Jordán. Ten slúžil na ochranu obchodných ciest a železorudných baní. Návrat do Ammánu, večera, nocľah.

3. deň » raňajky, cestou na juh navštívime grécku ortodoxnú Baziliku sv. Juraja v Madabe s unikátnou mozaikovou mapou Jeruzalema a iných svätých miest. Vyjdeme na horu Nebo, kde Mojžiš uvidel zasľúbenú zem a pôjdeme k Mŕtvemu moru, ktoré je najnižšie položeným miestom na Zemi (- 410 m). Tu na vlastnej koži zažijete kúpanie, či skôr vznášanie sa, v extrémne slanej vode. Transfer na ubytovanie v Petre, večera a nocľah.

4. deň » raňajky, dnešný deň venujeme novému divu sveta, ružovo-červenému mestu Petra (UNESCO). To vás ohromí svojou krásou, pretože ide o jeden z najväčších divov, ktoré spolu vytvorili príroda a človek. Mesto bolo sčasti postavené a sčasti vytesané do pieskovca pred vyše 2000 rokmi a v čase jeho najväčšej slávy tu žilo asi 30000 obyvateľov. Vstup do mesta je cez roklinu Al-Siq (dĺžka cca 1 km) lemovanú po oboch stranách útesmi výšky 80 m. Priechod cez roklinu je na niektorých miestach široký len 3 m. Na konci Al-Siq objavíte nádhernú fasádu Al-Khaznah (Pokladnica), čo je však v skutočnosti veľká hrobka. Jedna z najznámejších pamiatok Petry vytesaných do skaly je Al-Dayr (Kláštor), tiež fasáda hrobky využívaná v byzantských časoch ako kostol. Kúsok od hlavného areálu leží predmestie Petry zvané „malá Petra“. Je to asi 350 m dlhý súbor chrámov, domov, hrobiek, vodných kanálov a cisterien. Toto je len malý náčrt toho, čo vám Petra ponúka - treba to však vidieť a zažiť na vlastné oči. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5. deň » raňajky, odchod do známeho letoviska Aqaba, kde budeme relaxovať na pláži na brehu Červeného mora. Po oddychu sa presunieme do „mesačného údolia“ Wadi Rum (UNESCO), kde sa natáčali známe filmy Lawrence z Arábie, Misia na Mars či Star Wars. Je to úžasné, nadčasové miesto vytvorené prírodou, súzvuk červeného piesku púšte a útesov hnedastých až zlatistých farieb. Bližšie spoznáme túto nádheru počas prehliadky džípom (2 hod.). Ubytovanie v stanoch v beduínskom kempe, typická beduínska „zarb“ večera a nocľah.

6. deň » raňajky, z juhu krajiny sa vydáme späť do Ammánu a cestou si pozrieme impozantný križiacky hrad Kerak (12.st.) na základoch pevnosti z čias Nabatejcov. Urobíme zastávku v unikátnej púštnej oáze Ma´in (-264 m) s vodopádmi a okúpeme sa vo vode z termálnych prameňov. Večer príchod do Ammánu, večera a nocľah.

7. deň » raňajky, vydáme sa na východ k púštnym hradom Qasr el Kharanah, Qasr Amra (UNESCO) a Qasr al Azraq, ktoré sú krásnymi príkladmi raného islamského umenia a dôkazom bohatej histórie krajiny. Návrat do Ammánu, večera a nocľah.

8. deň » raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Ammánu do Viedne.

Doprava:

Letecká doprava » Viedeň - Ammán a späť.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 6 x v 3* hoteloch a 1 x v stane v beduínskom kempe vo Wadi Rum.

Stravovanie:

 7 x polpenzia (raňajky, večere).

Ostatné:

doprava klimatizovaným autobusom v Jordánsku, vstupné víza, všetky vstupy podľa programu (cca 155 €), všetky prehliadky s miestnym sprievodcom, jazda džípom vo Wadi Rum (2 hod.), služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os., obslužné vo výške 50 USD/os. (platí sa priamo v Jordánsku).

Príplatky:

 za 1/1 izbu 230 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 25 €/os.

Lokality

Rím De Luxe

 Program:

 1.deň » odlet z Viedne do Ríma, transfer autobusom do centra mesta. Prehliadka začne v jedinečnej pápežskej Bazilike Santa Maria Maggiore a bude pokračovať v Lateránskej Bazilike sv. Jána. Odchod na ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2.deň » raňajky v hoteli, transfer autobusom na prehliadku Vatikánu s návštevou nádhernej Baziliky sv. Petra, popoludní nasleduje panoramatický okruh po Ríme (Circus Maximus, Kapitol, Konštantínov víťazný oblúk, Bazilika sv. Pavla za hradbami, opátstvo Tre Fontane). Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň » raňajky, celodenná prehliadka Ríma s miestnym sprievodcom, kde návštívite katakomby sv. Kalixta, ležiace pozdĺž Via Appia. Následne prehliadka Vatikánskych múzeí a svetoznámej Sixtínskej kaplnky s freskami od Michelangela, transfer autobusom do hotela, večera a nocľah.

4.deň » raňajky, transfer na prehliadku Baziliky sv. Klementa, kde sú uložené relikvie sv. Cyrila. Počas pešej prehliadky centra mesta s miestnym sprievodcom vás uchvátia najznámejšie pamiatky antického Ríma: Koloseum a Forum Romanum. Budete pokračovať na Benátske námestie, uvidíte Pantheon a zastavíte sa pri údajne najkrajšej rímskej fontáne Fontana di Trevi. Prejdete na Španielske námestie so Španielskymi schodmi a tiež si pozriete námestie Piazza Navona. V závislosti od letových časov individuálne voľno a transfer autobusom na letisko, odlet z Ríma do Viedne.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň - Rím a späť.

Ubytovanie:

 3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre Ríma.

Stravovanie:

 3 x polpenzia (raňajky a večere bez nápojov).

Ostatné:

 doprava po Ríme klimatizovaným autobusom, prehliadky so slovensky alebo česky hovoriacim miestnym sprievodcom, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os., City tax v Ríme 4 - 7 € /os./noc (výška závisí od konkrétneho hotela a jeho kategórie, platí sa priamo v hoteli).

Priplatky:

 za jednolôžkovú izbu 120 €, Balíček vstupov 95 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 25 €/os.

Dôležitá informácia » Zájazd typu De Luxe je komfortný. V cene zájazdu sú zahrnuté prehliadky s miestnym talianskym sprievodcom a polpenzia. Pre hladký priebeh zájazdu odporúčame zakúpenie Balíčka vstupov. Vstupy sú v tomto zájazde rezervované na presný čas (bez nutnosti čakania v radoch na lístky) čo výrazne šetrí čas.

Paríž KLASIK

Program:

 1. deň » odlet z Viedne do Paríža, transfer do hotela, presun na Trocadero, pešia prehliadka centra (Eiffelova veža nad Champs de Mars, Champs – Elysées, Víťazný oblúk, Place de la Concorde, egyptský obelisk, atď.), prechádzka po nábreží Seiny, návrat do hotela, nocľah.

2. deň » raňajky, presun do štvrte Pigalle s kabaretom Moulin Rouge, výstup na vrch Montmartre, námestie umelcov Place du Tertre, návšteva Baziliky Sacré Coeur. Popoludní odchod na prehliadku impozantného kráľovského zámku a nádherných záhrad vo Versailles, návrat do hotela a nocľah.

3. deň » raňajky, prehliadka na ostrove Ile du Cité (katedrála Notre Dame, kaplnka Saint Chapelle, väznica Conciergerie) a cez najstarší kamenný most Pont Neuf a po nábreží Seiny na návštevu múzea Louvre (najnavštevovanejšie múzeum sveta, vstupenky treba rezervovať najneskôr 60 dní pre odletom). V prípade záujmu možnosť návštevy Invalidovne s Vojenským múzeom a hrobkou Napoleona I., alebo možnosť plavby po Seine. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň » raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet do Viedne, prípadne prehliadka Latinskej štvrte a paláca Luxembourg.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň - Paríž a späť.

Ubytovanie:

 3 x v izbách so sprchou a WC v 2*/3* hoteli v širšom centre Paríža.

Stravovanie:

 3 x kontinentálne raňajky.

Ostatné:

 transfer v Paríži letisko - hotel a späť, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK počas zájazdu, program podľa popisu bez vstupov a lístkov na MHD a metro, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpeč. a serv. poplatky 195 €/os., City tax Paríž 3 €/os./noc.

Nepovinné príplatky:

 za 1/1 izbu 180 €, vstup Galéria Louvre 17 €/os., palác Versailles 27 €/os., ostatné vstupy cca 60 €/os., plavba po Seine 15 €/os., transfer Bratislava - letisko Viedeň a späť 25 €/os.

Island - královstvo gejzírov

Program:

1.deň » večer odlet z Viedne na letisko Keflavík na Islande, transfer na ubytovanie a nocľah.

2.deň » raňajky, cestou po južnom pobreží v diaľke uvidíme vrchol sopky Hekla. Pod svetoznámou sopkou Eyjafjallajökull sa prejdeme pri vodopáde Seljalandsfoss, kde sa dá vstúpiť za jeho vodnú stenu. V tiesňave uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do tretice urobíme vychádzku pozdĺž kaskády vodopádov na rieke Skóga až ku 60 metrovému vodopádu Skógafoss. Na juhu ostrova navštívime čiernu pláž pri mestečku Vík a uvidíme splaz ľadovca Sólheimajökull. Ubytovanie a nocľah v okolí mestečka Kirkjubæjarklaustur.

3.deň » raňajky, výlet do kráľovstva ľadu začne v ľadovcovej lagúne Jökulsárión. Aby zážitok z ľadových krýh, ľadovca a jazera bol čo najpôsobivejší, zahrnuli sme do ceny jazdu po jazere obojživelným člnom. Cestou späť prejdeme národný park Skaftafell a urobíme si vychádzku k vodopádu Svartifoss s pozadím čiernych čadičových stĺpov. Ubytovanie na 3 noci v meste Selfoss, nocľah.

4.deň » raňajky, dnes je na programe návšteva „zlatého trojuholníka“: sídlo biskupstva v Skálholt, oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur (každých 5 minút vyvrhuje do výšky 20 m horúcu vodu) a krásny vodopád Gullfoss, kde voda padá až do hĺbky 32 m. Zastavíme sa aj v NP Þingvellir, kde sa rozostupuje európska a americká litosférická doska. Návrat na ubytovanie, nocľah.

5.deň » raňajky, prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik (radnica, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan). V prípade priaznivých podmienok možnosť zúčastniť sa plavby za veľrybami, návrat do hotela a nocľah.

6.deň » raňajky, dnes absolvujeme nenáročnú turistiku na sopečnom polostrove Reykjanes a navštívime čerstvé lávové pole z erupcie v roku 2021. Popoludní kúpanie v termále Modrá lagúna (vstup je nutné objednať pri prihlásení na zájazd), resp. individuálne voľno, nocľah pri letisku.

7.deň » raňajky a následne odlet do Viedne.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň – Keflavík a späť.

Ubytovanie:

6 x v izbách s príslušenstvom (sprcha, WC) v turistickom hoteli, resp. v chatkách.

Stravovanie:

 6 x raňajky.

Ostatné:

 doprava na Islande autobusom alebo mikrobusom podľa programu, plavba obojživelným člnom po ľadovcovej lagúne, česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca CK, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os.

Príplatky:

 za 1/1 izbu 180 €, vstupné do termálu Modrá lagúna 80 €/os. (vrátane uteráku a 1 nápoja), Modrá lagúna pre dieťa do 13 rokov zdarma, 4 x večera o 2 chodoch 160 €/os., transfer Bratislava - Viedeň-Schwechat a späť 25 €/os.

Andalúzia s pobytom pri mori PLUS

Program:

 1. deň » odlet z Viedne do Malagy, transfer do hotela v centrálnej Andalúzii, nocľah.

2. deň » raňajky, celodenný výlet do Sevilly. Pozrieme si kráľovský Alcázar, sídlo maurských emírov, kastílskych a španielskych kráľov a prejdeme sa židovskou štvrťou Santa Cruz s pôvabnými námestíčkami. Budeme obdivovať sevillskú katedrálu s hrobom Krištofa Kolumba. Možnosť výstupu na katedrálnu vežu La Giralda s nádherným výhľadom na celé mesto. Návrat do hotela a nocľah.

3. deň » raňajky, celodenný výlet do Córdoby, križovatky arabskej, židovskej a katolíckej kultúry, a rodiska rímskeho filozofa Senecu. Prejdeme sa po starom moste cez rieku Guadalquivir a navštívime najznámejšiu pamiatku mesta, mešitu La Mezquita (8.st.). Prechádzka uličkami židovského mesta so synagógou. Návrat do hotela, nocľah.

4. deň » raňajky, odchod na celodenný výlet do Granady, kde uvidíme katedrálu s kráľovskou kaplnkou, v ktorej sú pochovaní španielski katolícki králi Izabela Kastílska a Ferdinand Aragónsky. Uličkami štvrte Albaicín budeme stúpať ku kostolu San Nicolás s úchvatným pohľadom na celý komplex paláca Alhambra s pevnosťou Alcazába, záhradami Generalife a maurskými palácmi. Návšteva tohto veľkolepého komplexu je vrcholom zájazdu (vstup je nutné rezervovať najneskôr 60 dní pred odletom). Návrat do hotela, nocľah.

5. deň » raňajky, celodenný výlet za bielymi dedinkami začneme v mestečku Ronda, kde nás očarí známa býčia aréna s múzeom corridy a aj fantastické výhľady na Rondu a kaňon rieky Tajo. V úchvatnom mestečku Setenil de las Bodegas, (jeho obyvatelia využili skalné steny na stavbu domov) uvidíme kostol Iglesia de la Encarnación, radnicu a jaskyňu San Román. Ubytovanie v hoteli na pobreží Costa del Sol, večera a nocľah.

6.-7. deň » raňajky, pobyt pri mori, individuálne voľno, večera a nocľah. Možnosť fakultatívneho výletu do Malagy, rodiska Pabla Picassa.

8. deň » raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko v Malage a odlet do Viedne.

Doprava:

 Letecká doprava » Viedeň – Malaga a späť.

Ubytovanie:

 7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteloch.

Stravovanie:

 7x raňajky a 3 x večere.

Ostatné:

transfery a doprava klimatizovaným autobusom počas programu, služby slovenského alebo českého sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os., City tax (platí sa v hoteloch) vo výške 2-3 €/os./noc.

Priplatky:

 za 1/1 izbu 290 €. Vstup do Alhambry 35 €/os., ostatné vstupy cca 110 €/os., transfer Bratislava- letisko Viedeň a späť 25 €/os.

Istanbul De Luxe

Program:

1. deň » odlet z Viedne resp. z Budapešti do Istanbulu - mesta ležiaceho na dvoch kontinentoch - ktoré spája Európu s Áziou. Transfer autobusom z letiska do centra, ubytovanie v hoteli v širšom centre európskej časti mesta, večera, krátka večerná vychádzka po centre Istanbulu, nocľah.

2. deň » raňajky, celodenná prehliadka najvýznamnejších pamiatok mesta s miestnym sprievodcom počas ktorej navštívite Modrú mešitu, Hipodrom, Egyptský obelisk a zaujme vás i rozľahlá podzemná vodná nádrž Yerebatanská cisterna. Ďalej budete pokračovať prehliadkou paláca Dolmabahce s jedinečnými klenotmi. Návrat do hotela, večera, nocľah.

3. deň » raňajky, celodenná prehliadka mesta s miestnym sprievodcom. Uvidíte slávny sultánsky palácový komplex Topkapi a jedinečný byzantský chrám Aghia Sophia. Veľmi atraktívnou bude panoramatická plavba loďou (funguje ako MHD) z Európy do Ázie cez Zlatý roh. Na najvyššom bode Istanbulu (Camlica) môžete ochutnať šálku pravého osviežujúceho tureckého čaju a nafotíte si nádherné zábery úchvatnej panorámy Istanbulu. Návrat z Ázie do Európy cez jedinečný Bosporus Bridge, zastávka pri akvadukte rímskeho cisára Valensa a prehliadka Sulejmanovej mešity. Návrat do hotela, večera, nocľah. Možnosť individuálnej prehliadky nočného Istanbulu.

4. deň » raňajky, dnes je na programe návšteva jedinečného Veľkého bazára a tiež Egyptského bazára. V orientálnej atmosfére tu môžete obdivovať ručne tkané koberce, kožené výrobky, šperky, hodváb, cukrovinky, rôzne druhy korenia a iné. To je ideálny záver zájazdu pre kúpu suvenírov, ktoré budú spomienkou na výnimočnú metropolu na dvoch kontinentoch. Transfer na letisko a odlet z Istanbulu do Viedne resp. do Budapešti.

Doprava:

Letecká doprava » Viedeň - Istanbul a späť, resp. Budapešť - Istanbul a späť.

Ubytovanie:

 3 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 3* hoteli v širšom centre európskej časti Istanbulu.

Stravovanie:

 3 x polpenzia (raňajky, večere).

Ostatné:

transfer autobusom z letiska do centra Istanbulu a späť, doprava po Istanbule podľa programu klimatizovaným autobusom, všetky prehliadky s miestnym tureckým sprievodcom, služby slovenského sprievodcu CK, program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:

 letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 195 €/os.

Príplatky:

za 1/1 izbu 110 €, Balíček vstupov 65 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň - Schwechat a späť 25 €/os., transfer z Košíc na letisko Budapešť a späť 85 €/os.

Jordánsko a jeho skvosty De Luxe

Program:

1. deň » odlet z Viedne do Ammánu (hlavné mesto Jordánska), transfer na poldennú prehliadku mesta počas ktorej navštívime citadelu, archeologické múzeum a nádherne zachovaný rímsky amfiteáter. Ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2. deň » raňajky, presun do lokality Umm Qais neďaleko Genezaretského jazera, kde Ježiš vyhnal zlého ducha z človeka do stáda svíň. Za antického Ríma tu ležalo významné mesto Gadara. Budeme pokračovať do starobylého mesta Jerash (trvalé osídlenie viac než 6500 rokov). V roku 63 pr. Kr. bolo mesto dobyté generálom Pompeiom a stalo sa súčasťou rímskeho Dekapolisu. Jerash bol po stáročia ukrytý v piesku a je skvelou ukážkou rímskeho urbanizmu na Blízkom východe. Budeme obdivovať krásne zachované dláždené ulice, pôvodné chrámy a domy, divadlá, priestranné námestia a kúpele uzatvorené medzi mestskými hradbami. Popoludní si prezrieme hrad Ajloun (12.st.) s výhľadom na údolie rieky Jordán. Ten slúžil na ochranu obchodných ciest a železorudných baní. Návrat do Ammánu, večera, nocľah.

3. deň » raňajky, cestou na juh navštívime grécku ortodoxnú Baziliku sv. Juraja v Madabe s unikátnou mozaikovou mapou Jeruzalema a iných svätých miest. Vyjdeme na horu Nebo, kde Mojžiš uvidel zasľúbenú zem a pôjdeme k Mŕtvemu moru, ktoré je najnižšie položeným miestom na Zemi (- 410 m). Tu na vlastnej koži zažijete kúpanie, či skôr vznášanie sa, v extrémne slanej vode. Transfer na ubytovanie v Petre, večera a nocľah.

4. deň » raňajky, dnešný deň venujeme novému divu sveta, ružovo-červenému mestu Petra (UNESCO). To vás ohromí svojou krásou, pretože ide o jeden z najväčších divov, ktoré spolu vytvorili príroda a človek. Mesto bolo sčasti postavené a sčasti vytesané do pieskovca pred vyše 2000 rokmi a v čase jeho najväčšej slávy tu žilo asi 30000 obyvateľov. Vstup do mesta je cez roklinu Al-Siq (dĺžka cca 1 km) lemovanú po oboch stranách útesmi výšky 80 m. Priechod cez roklinu je na niektorých miestach široký len 3 m. Na konci Al-Siq objavíte nádhernú fasádu Al-Khaznah (Pokladnica), čo je však v skutočnosti veľká hrobka. Jedna z najznámejších pamiatok Petry vytesaných do skaly je Al-Dayr (Kláštor), tiež fasáda hrobky využívaná v byzantských časoch ako kostol. Kúsok od hlavného areálu leží predmestie Petry zvané „malá Petra“. Je to asi 350 m dlhý súbor chrámov, domov, hrobiek, vodných kanálov a cisterien. Toto je len malý náčrt toho, čo vám Petra ponúka - treba to však vidieť a zažiť na vlastné oči. Návrat do hotela, večera a nocľah.

5. deň » raňajky, odchod do známeho letoviska Aqaba, kde budeme relaxovať na pláži na brehu Červeného mora. Po oddychu sa presunieme do „mesačného údolia“ Wadi Rum (UNESCO), kde sa natáčali známe filmy Lawrence z Arábie, Misia na Mars či Star Wars. Je to úžasné, nadčasové miesto vytvorené prírodou, súzvuk červeného piesku púšte a útesov hnedastých až zlatistých farieb. Bližšie spoznáme túto nádheru počas prehliadky džípom (2 hod.). Ubytovanie v stanoch v beduínskom kempe, typická beduínska „zarb“ večera a nocľah.

6. deň » raňajky, z juhu krajiny sa vydáme späť do Ammánu a cestou si pozrieme impozantný križiacky hrad Kerak (12.st.) na základoch pevnosti z čias Nabatejcov. Urobíme zastávku v unikátnej púštnej oáze Ma´in (-264 m) s vodopádmi a okúpeme sa vo vode z termálnych prameňov. Večer príchod do Ammánu, večera a nocľah.

7. deň » raňajky, vydáme sa na východ k púštnym hradom Qasr el Kharanah, Qasr Amra (UNESCO) a Qasr al Azraq, ktoré sú krásnymi príkladmi raného islamského umenia a dôkazom bohatej histórie krajiny. Návrat do Ammánu, večera a nocľah.

8. deň » raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Ammánu do Viedne.

Doprava:

Letecká doprava » Viedeň - Ammán a späť.

Ubytovanie:

7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC), z toho 6 x v 3* hoteloch a 1 x v stane v beduínskom kempe vo Wadi Rum.

Stravovanie:

 7 x polpenzia (raňajky, večere).

Ostatné:

doprava klimatizovaným autobusom v Jordánsku, vstupné víza, všetky vstupy podľa programu (cca 155 €), všetky prehliadky s miestnym sprievodcom, jazda džípom vo Wadi Rum (2 hod.), služby slovenského sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:

letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 220 €/os., obslužné vo výške 50 USD/os. (platí sa priamo v Jordánsku).

Príplatky:

 za 1/1 izbu 230 €, transfer z Bratislavy na letisko Viedeň a späť 25 €/os.