Nemecko

Miesto kde spoznáte historické pamiatky.


Miesta do ktorých cestujem

Image

Munchcen

Pri slove Mníchov automobilovým fajnšmekrom napadne luxusný automobil BMW, ktorý tu má hlavný stan, športoví fanúšikovia si zaspomínajú na olympijské hry z roku 1972 alebo fenomenálny klub Bayern, historickí nadšenci a odporcovia socializmu vyzdvihnú mesto ako hlavné sídlo rozhlasovej stanice Slobodná Európa a znalci umenia jednoznačne upozornia najväčšiu zbierku Rubensových obrazov na svete v Alte Pinakothek. Nech sa spýtate kohokoľvek, Mníchov vám s istotou odporučí. Deň čo deň sa na brehoch rieky Isar prebúdza 1,3 milióna obyvateľov. Neuveriteľné sa zdá, že mesto, ktoré je už 800 rokov jedným z kultúrnych, hospodárskych a dopravných uzlov je len niečo cez 500 kilometrov od Slovenska a to už za tú trochu benzínu určite stojí.

Image

Stuttgart

Keď sa povie Stuttgart, každému sa vybaví niečo iné. Niekomu, že je to kraj vína, inému umenie, mužom zväčša automobilky Porsche a Mercedes-Benz, ktoré majú práve v Stuttgarte svoje sídla. Každopádne z našich skúseností v Solid Care vieme, že Stuttgart a okolie je veľmi obľúbenou a vyhľadávanou destináciou opatrovateliek cestujúcich za prácou do Nemecka. Poďme si teda toto zaujímavé mesto trochu priblížiť. Stuttgart je mesto ležiace na severozápade Nemecka a zároveň je aj hlavným mestom spolkovej republiky Baden-Württemberg. Mesto založil v 10. storočí vojvoda Luidolf Švábský a pomenoval ho podľa svojej farmy na chov koní Stutengarten, čo znamená kobylia záhrada. Od tejto historickej zaujímavosti sa odvíja pôvod erbu mesta – čierny kôň na žltom podklade. Stuttgart to v priebehu vekov nemal ľahké, v 16. až 17. storočí ho zmietali časté nepokoje a zasiahla ho aj 30-ročná vojna. Počas 2. svetovej vojny bola väčšina mesta zničená počas náletov, no po vojne sa rýchlo budovy zrenovovali. Významné historické obdobie bolo 18. storočie, kedy mesto zmenilo charakter na industriálne, čím sa zmenila celková ekonomika.

Image

Ulm

Krásne mestečko Ulm, rodisko Alberta Einsteina, je rozdelené riekou Dunaj na dve časti: Ulm - Baden Wurttemberg a Neu Ulm - Bayern. Na moste tak môžete byť jednou nohou v jednej časti a druhou nohou v druhej časti. A to len hodinku od Stuttgartu - magického mesta automobilov. Toto mestečko očarí každého milovníka menších miest, tajomných uličiek, krásnych domčekov a spojenia moderného umenia s históriou. V centre mesta sa nachádza aj moderná galéria a zároveň katedrála Ulmer Munster s najvyššou kostolnou vežou na svete - 161,53 m. Scenériu dotvára neskutočne priezračná riečka Blau, ktorá sa pokojne vinie mestom. V spojení s multikultúrnym festivalom Donaufest, ktorý sme v júli navštívili, to bol skrátka jeden úžasný zážitok. Festival sa koná v Ulme každé dva roky, preto v roku 2016 bude určite aj v našej ponuke:)!

Image

Augsburg

Augsburg - druhé najstaršie nemecké mesto a tretie najväčšie mesto Bavorska, mesto reformácie, kde v roku 1530 prívrženci učenia Martina Luthera prvýkrát predniesli svoje tzv. Augsburské vyznanie, Martin Luther tu preložil Bibliu do nemčiny a stál pri zrode protestantov, ktorí majú dodnes stúpencov nielen v Nemecku. Augsburg je miestom podpisu Augsburského mieru z roku 1555 ktorým sa v Nemecku ukončili boje medzi katolíkmi a protestantmi. Leží na sútoku riek Wertach a Lech, je označované aj ako nemecké Benátky, mesto vežičiek a zelene. Očarí vás spleťou starých úzkych uličiek s dlažobu z mačacích hláv , históriou a pamiatkami, tradičnými romantickými obchodíkmi. Augsburg je rodiskom rodiny Fuggerovcov - nazývaných aj Rotschildovcami stredoveku, ktorí významne ovplyvnili aj Slovensko. Jakub Fugger založil v r. 1521 pre chudobných obyvateľov mesta najstaršie sociálne sídlisko na svete- tzv. Fuggerai, ktoré funguje dodnes. Fuggerai, toto mesto v meste , je dnes zaujímavou a vyhľadávanou turistikou atrakciou - kto nenavštívi Fuggerai, akoby ani v Augsburgu nebol. Milovníci nakupovania majú k dispozícií množstvo obchodov, obchodíkov, kde môžu nakúpiť za výborné ceny, na svoje si prídu aj milovníci dobrého piva a gastronómie v početných krčmičkách a typických bavorských pivárňac

Poplatky za batožinu

Cestujúci môže prepravovať jednu príručnú batožinu bezplatne.  Príručná batožina, ktorá presahujú rozmery 20x30x50 cm /pripúšťa sa  presahovanie v jednom rozmere o 10 cm/ sa považujú za cestovnú batožinu a  podliehajú tarifnému poplatku. Cestujúci má právo vziať so sebou ako cestovnú batožinu: veci, ktoré vzhľadom na ich objem, úpravu, dĺžku  alebo váhu možno rýchlo a bez ťažkostí naložiť do batožinového priestoru  alebo na poličky pre batožiny vo vozidle.

Príručná batožina / max. 20 x 30 x 50 cm / sa prepravuje bezplatne do 5 kg.

Prvá batožina v úložnom priestore v autobuse sa prepravuje za  poplatok 1,00 EUR , ktorých rozmery nepresahujú 25 x 60 x 80 cm  a 25 kg.

Nadrozmerná batožina / viac ako 25x60x80 cm / alebo ťažšia ako 25 kg je spoplatnená sumou 5,00 EUR .

Druhú a ďalšiu batožinu príjme dopravca na prepravu len za podmienok,  ak v batožinovom priestore je dostatok voľného miesta na jej uloženie,  po nástupe všetkých cestujúcich, za poplatok 10,00 EUR.

Dopravca si vyhradzuje právo na  zmenu poplatkov za batožinu.

Preprava živých zvierat nie je dovolená.


Priamy spoj bez prestupu

*Frankfurt am Main

*Mannheim

*Karlsruhe

Stuttgart 

* Ulm 

* Augsburg 

* Munchen Cestovné a akciové lístky

Cestovný lístok nie je prenosný na inú osobu.

Akciové lístky a lístky na mimoriadne spoje nie je možné zmeniť ani stornovať.


Oznam

Dopravca má právo vyhlásiť zľavy v rámci  spoločenských akcií, a tiež sezónne príplatky a úpravu prevádzky počas  štátnych sviatkov.

Cestovné lístky je možné zakúpiť si  prostredníctvom on-line predaja na našej internetovej stránke  www.interbus.sk alebo agentúr na Slovensku.


WIFI pripojenie

SPRÍJEMNITE SI CESTOVANIE S WIFI PRIPOJENÍM

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wifi logo


Dôležité upozornenie pre cestujúcich

Dôležité upozornenie pre cestujúcich: Pre deti mladšie ako 3 roky  odporučáme mať so sebou vhodné detské zadržiavacie zariadenia (detská  sedačka, event. podsedák).

Zadržiavacie zariadenie nie je bežnou a povinnou súčasťou vybavenia autobusu.

Prosíme cestujúcich, aby pri nástupe do autobusu mali pripravený  k  nahliadnutiu platný cestovný doklad /občiansky preukaz ID alebo  cestovný  pas/.

Povolenie k pobytu, kópie dokladov a pod. nie sú cestovnými  dokladmi.  Klientom bez platných cestovných dokladov nebude povolená  preprava.


Cestovný poriadok


Storno poplatky

Storno podmienky: 

Poplatok za stornovanie cestovného lístka: 

- viac ako 24 hodín do odchodu z východzej zastávky 25 % storno poplatok, 

- menej ako 24 hodín do odchodu z východzej zastávky  50% storno poplatok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky 100% storno poplatok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky nie je možné stornovať cestovný lístok

- menej ako 12 hodín pred odchodom autobusu z východzej zastávky nie je povolená zmena cestovného lístka Registrácia pred vstupom do krajín

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Slovenskej republiky.

https://korona.gov.sk/ehranica/#

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Nemeckej spolkovej republike.

https://www.einreiseanmeldung.de/#/

Formulár na registráciu pred vstupom na územie Rakúska.

https://entry.ptc.gv.at/


Podmienky vstupu do Nemecka


Podmienky pre tranzit cez Rakúsko